Упродовж 15–16 червня 2026 року інспектори Пункту екологічного контролю №2
проводили природоохоронні заходи в рамках операції «Нерест-2026» на водних
об’єктах Первомайського району Миколаївської області.
Під
час рейдів було виявлено низку порушень правил рибальства. Зокрема, окремі
рибалки перевищували допустиму кількість гачкових знарядь лову, а також
здійснювали пересування та вилов риби з човнів у період дії нерестових
обмежень.
За
виявленими фактами державними інспекторами складено чотири протоколи про
адміністративні правопорушення за частиною 3 статті 85 Кодексу України про
адміністративні правопорушення.
Під час патрулювань фахівці також провели профілактично-роз’яснювальну роботу
серед рибалок, наголосивши на необхідності дотримання правил рибальства та
особливостях нерестової заборони.
Нагадуємо,
терміни нерестової заборони на любительське рибальство на території
Миколаївської області встановлено відповідним наказом Держрибагенства та
триває:
річка Південний Буг — 05.04 – 25.05
річка Інгулець — 10.04 – 15.06
Бузький,
Дніпровський, Березанський лимани — 05.04–05.06
Тилігульський
лиман — 01.05 – 15.06
річка
Інгул та інші водойми — 01.04 – 30.06
У
цей період дозволяється любительський вилов риби лише за межами природних
нерестовищ, з берега, гачковими знаряддями лову з кількістю гачків не більше
двох на одного рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою.
На
водоймах забороняється пересування човнами та моторними суднами поза
встановленими судновими ходами, промислове рибальство та підводне полювання.
Такі обмеження запроваджені для збереження водних біоресурсів у найбільш
вразливий для них період.